ALBÜM GELSİN NASIL KULLANILIR?

Albüm Gelsin kendisine özel bir foto editörü kullanmaktadır ve albümlerin oluşturulmasında kullanılacak tüm fotoları istediğiniz hale getirmek için sayısız seçenek sunar. Üyelik sistemiyle çalışan bir site olduğundan, üzerinde çalışmakta olduğunuz albümü dilerseniz kaydederek başka bir zamanda geri gelerek tamamlayabilirsiniz. Filtreleme, yazı ekleme ve kapak tasarımı gibi konularda herhangi bir kısıtlama getirmediği için kullanımı oldukça kolaydır.

Kapak Görseli Ekleme

Albüm görseli üzerinde yer alan ikonuna tıklayarak kapakta yer almasını istediğin görseli ilgili kaynaktan seçerek sisteme ekleyebilirsin. Fotoğrafı ekledikten sonra, alana istediğin şekilde yerleştirmek için aşağıdaki menüyü kullanabilirsin.

Albüm Adını Ekleme

Ana ekranda görünen “ALBÜM ADI” alanına tıklayarak albümüne istediğin ismi tanımlayabilir, aşağıdaki menüden yazı karakteri (font), boyut (punto) ve renk değişikliği yapabilirsin.

Fotoğraf Ekleme

Ana ekranda yer alan (fotoğraf ekle) ikonuna tıklayarak çıkan alandan fotoğraflarını eklemeye başlayabilirsin.
Her sayfa için aynı işlemi yapman gerekiyor.

Bilgisayar / telefon üzerinden seçeceğin fotoğrafları sisteme eklemek için tıkla. Aman Dikkat! Whatsapp gibi uygulamalar aracılığı ile gönderilen fotoğraflar ilgili sistem tarafından küçültülmektedir. Bu fotoğrafların çözünürlüğü kaliteli bir baskı için yeterli olmayabilir.

Instagram üzerinden seçeceğin fotoğrafları sisteme eklemek için tıkla. Instagram’a üye girişi yaparak ve gerekli izinleri vererek buradan seçeceğin fotoğrafları albümüne ekleyebilirsin. Aman Dikkat! Sosyal medya ağları üzerinden sisteme ekleyeceğin fotoğrafların çözünürlüğü kaliteli bir baskı için yeterli olmayabilir.

Ücretsiz fotoğraf paylaşım sitesi üzerinden hazır fotoğraf seçmek için bu alanı kullanabilirsin.

Yazı & Not Ekleme

Eklemiş olduğun fotoğrafa yazı veya not eklemek için bu alanı kullanabilirsin. Önce yazıyı burada çıkan metin alanına yazabilir sonrasında da aşağıda bahsedilen butonlardan birine tıklayarak fotoğrafa ekleyebilirsin.

 • Üst Not Ekle: Fotoğrafın üst kısmına metin alanı oluştur. Üst notu ekledikten sonra beyaz arka plana tıklayarak bu alanın boyutlarını değiştirebilir veya metni tamamen silebilirsin. Metin üzerine tıkladığında ise; metnin yazı karakteri, boyut ve renklerinde değişik yapabilirsin.
 • Alt Not Ekle: Fotoğrafın alt kısmına metin alanı oluştur. Alt notu ekledikten sonra beyaz arka plana tıklayarak bu alanın boyutlarını değiştirebilir veya metni tamamen silebilirsin. Metin üzerine tıkladığında ise; metnin yazı karakteri, boyut ve renklerinde değişik yapabilirsin.
 • Serbest Yazı Ekle: Seçmiş olduğun fotoğrafın herhangi bir noktasına yazı ekleyebilirsin. Metin üzerine tıkladığında, metnin yazı karakteri, boyut ve renklerinde değişiklik yapabilirsin.

Emoji / Etiket Ekleme

Seçmiş olduğun fotoğrafın herhangi bir yerine etiket, emoji gibi eğlenceli tasarım materyalleri ekleyebilirsin. Bunun için bir kütüphane oluşturduk ve seçenekleri artırmaya devam ediyoruz.

Fotoğraf Editleme

Fotoğrafı sisteme yükledikten sonra üzerine tıkladığında bu fonksiyon aktif hale gelecektir.

 • Filtre Ekle: Her sayfaya eklemiş olduğun fotoğraf için sistemde hazır bulunan filtrelerden birini tercih edebilirsin.
 • Boyutlandır Döndür: Seçmiş olduğun fotoğrafın boyutlarını değiştirebilir ve fotoğrafı istediğin şekilde döndürebilirsin. Aman Dikkat! Fotoğraf ölçümüz 13×18 cm dir ve albümlerimiz yatay fotoğraflara göre tasarlanmıştır. Yatay fotoğrafları sisteme eklediğinizde kadraja tam olarak oturacaktır. Dikey fotoğraf seçmek isterseniz fotoğrafı boyutlandırarak kadraja oturtabilirsiniz ya da orjinal boyutunda tutabilirsiniz. Dikey fotoğraflarınızı orjinal boyutunda tutarsanız fotoğrafın yanında beyaz boşluklar oluşacaktır. Albümünüzü oluşturduktan sonra ön izleme butonuna tıklayarak albümünüzün son halini mutlaka kontrol etmenizi öneririz.

Fotoğrafın ebadlarını değiştirebilirsin.

Fotoğrafı 180 derece dikey döndürebilirsin.

Fotoğrafı 180 derece yatay döndürebilirsin..

Fotoğrafı sağa doğru 90 derece döndürebilirsin.

 • Sıfırla: Fotoğraf üzerinde yapmış olduğun tüm değişiklikleri geriye alır ve fotoğrafın ilk yüklendiği haline geri dönmesini sağlar.
 • Sil: Seçmiş olduğun fotoğrafı sistemden siler. Korkma yüklediğin fotoğraflar bir süre daha sistemde kayıtlı. Fotoğraf ekleme butonuna tıkladığında açılan pencereden daha önce eklemiş olduğun fotoğrafı tekrar seçebilirsin.

Ön izleme

Siparişi tamamlayabilmen için hazırlamış olduğun albümünün ön izlemesini yapmalısın. Ön izleme alanı albümün basıldıktan sonra nasıl görüneceğini görmeni sağlar. Bu fırsatı kaçırma.

ARTIK KENDİ ALBÜMÜNÜ YAPMAK İÇİN HAZIRSIN

ALBÜMLER

*Fotoğraf ölçüsü 13 x 18 cm'dir.

JUNIOR

 • 12 Adet Fotoğraf
 • 6 Sayfa
 • Sayfada 1 Resim

Renk Seçenekleri

*Fotoğraf ölçüsü 13 x 18 cm'dir.

MASTER

 • 24 Adet Fotoğraf
 • 6 Sayfa
 • Sayfada 2 Resim

Renk Seçenekleri

*Fotoğraf ölçüsü 13 x 18 cm'dir.

PRO

 • 48 Adet Fotoğraf
 • 12 Sayfa
 • Sayfada 2 Resim

Renk Seçenekleri

 • Üye Ol
Şifrenizi mi unuttunuz ? Lütfen yeni şifrenizi talep etmek için kayıt olduğunuz email adresini giriniz.
Kişisel bilgileriniz üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır.